YABANCILAR HABER

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK YABANCILAR HABER SİTESİ

.

   Türkiye'de uzun süredir vize ihlalli ya da ikamet tezkeresi ihlalli olarak  kaçak kalan yabancılara af mı geliyor?

   Son zamanlarda özellikle yabancı uyruklular arasında fısıltı halinde dolaşan bilgilere göre TBMM'de bir af yasası hazırlığı var. Habercilerimiz bu haberin ne kadar doğru olduğunu araştırdı.
   Uzun süredir af kanunu çıkıyor diye bekleyenlere ne yazık ki kötü haber.
   Bir önceki haffın üzerinden henüz daha 1 yıl bile geçmemişken yeni bir affın olmadığını söyleyen uzmanlar, kaçak kalan yabancıların TBMM'de geçtiğimiz yıl çıkan Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununu sanki bir af kanunu gibi algıladıklarını belirttiler.

   Daha önce çıkan aftan çeşitli sebeplerle yararlanamayan yabancıların görünen o ki kısmi af gibi nitelendirilen son çıkan yasayı biraz daha inceleyip temkinli hareket etmeleri gerekiyor.

YABANCILAR HABER


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   11360 kez okundu

Yorumlar

turkıye      14/09/2014 18:36

Cok ıstıyorum ve cabuk
Misafir - zumrad

af ne zaman çykyjak     04/02/2014 21:59

Biz af çykmasyny bekliyorus yararlanmak istiyorus
Misafir - Toygul

Yardım     14/10/2013 16:53

Benim iki cocugum var oğlum 11 yaşın da kızım 10 yaşın da 3 senedim istanbulda yaşıyorum aylemle birlikte. Yabancıyım cocuklarımı okula koyamıyorum ne olur ALLAH aşkına bana yardım elinizi uzatın cocuklarım okula gitsin
Misafir - Sakine

af beklyorun     08/07/2013 21:25

meraba ben Türkmenistan vatandaşım geçen sene yani 2012 de çıkan afı anlamadım oyüzden emnyete gidemedim bana yol gösteren olmadı ben 5 senedir türkyede çalşyorun eşim yok trafik kazasnda vefat etdi 4 tane çocum var yaşlı anem bakyor ben çalşıp onlara para gönderyorun bizin memleketde iş yok varsada geçmizi saglayamyorus lütfen bizi af edin cezamız neyse ödemeye razım sizlerinde evladnız var bizin gibi garibanlara acıyn lütfen benin gibi yüzlerce insan af beklyor lütfen bize bir af kararı çkartsanız çok memnun olarız bizler türkye cümhüryetinden memnunız allah razı olsun sizin gibi merhametli ülkeye
Misafir - melike

YABANCILAR HABER

@yabancilarhaber
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.47692.4868
Euro2.81172.8229
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 12° 6°